DOLAR 32,5180 -0.1%
EURO 35,0009 0.28%
ALTIN 2.420,80-0,08
BITCOIN 2102825-3,23%
Van
17°

AÇIK

04:27

İMSAK'A KALAN SÜRE

Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli mazbatasını aldı

Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli mazbatasını aldı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğüne ikinci kez atanan Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Yükseköğrenim Kurulu (YÖK) Başkanlığında düzenlenen törende mazbatasını aldı.

ABONE OL
10 Haziran 2023 13:15
Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli mazbatasını aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

6 Haziran 2023 tarihli ve 32213 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2023/300 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğüne ikinci kez atanan Prof. Dr. Hamdullah ŞEVLİ, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığında düzenlenen toplantıda Rektörlük Mazbatasını teslim aldı. Toplantıda, YÖK Başkan Vekilleri, YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri ve ataması yapılan 13 rektör yer aldı. 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13. Maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2., 3. ve 7. Maddeleri gereğince ataması yapılan Rektör Prof. Dr. Hamdullah ŞEVLİ’ye mazbatası YÖK Başkanı  Prof. Dr. Erol ÖZVAR tarafından takdim edildi. Özvar, Rektör Şevli’yi tebrik ederek görevinde başarılar diledi.
Rektör Şevli, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü görevine ikinci kez layık görülmesinden duyduğu mutluluğu ifade ederek güvenlerinden dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol ÖZVAR’a şükranlarını arz etti.  

Van YYÜ’de ikinci dönemine başlayan Rektör Prof. Dr. Hamdullah ŞEVLİ, atama kararından duyduğu sevinç ve mutluluğu Üniversitenin basın organına yaptığı açıklamada şu sözlerle ifade etti: “Yükseköğretim Kurulumuzun önerisi ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın tensipleriyle 6 Haziran 2023 tarihi itibarıyla Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğüne ikinci defa atanarak ülkemize, ilimize ve üniversitemize hizmet edecek olmanın sevincini ve gururunu yaşamaktayım. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde 2019 yılında başladığımız 4 yıllık görev süresi boyunca stratejik planlamalarımız doğrultusundaki hedeflerimiz için büyük bir kararlılık ve azimle çalıştık. Göreve geldiğimizden bu yana Üniversitemizin en öncü hedefi “bilimde söz sahibi, gelişimde öncü ve topluma duyarlı” bir kurum olmaktı. Bu hedefler doğrultusunda; akademik kadromuzu ve idari altyapımızı güçlendirdik. Bilimsel verimlilik ve huzurlu çalışma ortamı adına her talep ve öneriye azami ölçüde önem verdik. Birimlerimizin işleyişini sağlam bir zemine oturtmak için daimi bir iyileşme gösterdik. Öğrencilerimizin sorunları ile yakından ilgilenerek onlara her konuda destek sağladık. Paylaşılan her fikri bir cevher niteliğinde değerlendirip akıl ve mantık süzgecinden geçirip ortak akılla bütünleşik yönetim sistemi içerisinde sonuçlandırdık. Tüm birimlerimizin gayretini “üniversitemiz, şehrimiz, bölgemiz ve ülkemiz için fayda” hedefine yönelttik. 

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi yönetimi olarak ikinci dönemimizde de akademik, bilimsel ve kültürel bir atmosferin hüküm sürdüğü “tarafsız, bütünleştirici ve çoğulcu” bir yönetim anlayışını muhafaza edeceğiz.
Bu vesileyle; 2023-2027 dönemi için şahsımı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü olarak ikinci defa atama teveccühünde bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol ÖZVAR’a ve YÖK Kurulu Üyelerimize en içten şükranlarımı sunuyorum. Atama kararından duyduğum memnuniyeti bir kez daha dile getirirken; şahsıma duyulan güvenin büyük bir sorumluluk gerektirdiğinin de farkında olduğumu belirtmek istiyorum. Atama kararının, şahsım ve Üniversitemiz hakkında hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyor, hepinizi en kalbi hislerimle saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum.” 

  Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


  HIZLI YORUM YAP

  KATEGORİNİN POPÜLERLERİ

   300x250r

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.