DOLAR 20,9783 0.73%
EURO 22,5975 -0.26%
ALTIN 1.312,07-0,73
BITCOIN 567414-0,58%
Van
22°

PARÇALI BULUTLU

03:30

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kanı temizleyen besinler

Kanı temizleyen besinler

Vücudumuzun kendini yenileme ve temizleme mekanizması olmasına rağmen bazı durumlarda vücudumuzda çeşitli toksinler birikiyor. Bu gibi durumlarda kanı temizlemeye yardımcı olan besinler imdadımıza yetişiyor.

ABONE OL
28 Haziran 2022 08:29
Kanı temizleyen besinler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vücut her gün yiyeceklerde ve çevrede bulunan büyük miktarda toksinle karşı karşıya kalır. Vücut bu toksinlerle savaşmak için tasarlanmış olsa da, bazı durumlarda yetersiz kalabilir. Kan temizliği sizi daha enerjik hale getirebilir, cildinizi istenmeyen lekelerden kurtarabilir ve zihinsel olarak daha aktif olmanızı sağlayabilir.

Foto - Vücudun, tehlikeli bileşenleri ortadan kaldırmak için kanı sürekli filtreleyen kendi detoks mekanizması vardır. Böbrekler, karaciğer, bağırsaklar, akciğerler ve deri ana filtreleme organlarıdır. Doğru yiyecekleri yemek, bu organların kanı daha iyi temizlemesini ve hastalıkların önlemesine yardımcı olmasını sağlar.

Vücudun, tehlikeli bileşenleri ortadan kaldırmak için kanı sürekli filtreleyen kendi detoks mekanizması vardır. Böbrekler, karaciğer, bağırsaklar, akciğerler ve deri ana filtreleme organlarıdır. Doğru yiyecekleri yemek, bu organların kanı daha iyi temizlemesini ve hastalıkların önlemesine yardımcı olmasını sağlar.

Foto - İşte kanı temizleme gücüyle bilinen 15 besin.

İşte kanı temizleme gücüyle bilinen 15 besin.

Foto - Keten tohumu Vücudunuzun kan şekeri ile savaşmasına yardımcı olan sağlıklı omega 3'lerle dolu olan keten tohumu iyi miktarda yağ asitleri içerir. Ayrıca, lif bakımından zengindir. Bu lifler vücuttan atılmadan önce toksinlere bağlanır.

Keten tohumu Vücudunuzun kan şekeri ile savaşmasına yardımcı olan sağlıklı omega 3’lerle dolu olan keten tohumu iyi miktarda yağ asitleri içerir. Ayrıca, lif bakımından zengindir. Bu lifler vücuttan atılmadan önce toksinlere bağlanır.

Foto - Zerdeçal Zerdeçal, yüzyıllardır karaciğer ve sindirim problemlerini tedavi etmek için kullanılmıştır. Zerdeçalın aktif bileşeni olan kurkumin, vücudun detoks ve arınma süreçlerinin hızlanmasını sağlar.

Zerdeçal Zerdeçal, yüzyıllardır karaciğer ve sindirim problemlerini tedavi etmek için kullanılmıştır. Zerdeçalın aktif bileşeni olan kurkumin, vücudun detoks ve arınma süreçlerinin hızlanmasını sağlar.

Foto - Limon suyu Zararlı kimyasallardan kurtulmanın en iyi yollarından biri her sabah limonlu su içmektir. Toksinleri ve zehirleri vücuttan uzaklaştırmaktan sorumlu bir organ olan karaciğer, uykunuz sırasında inanılmaz derecede aktiftir. Bu nedenle, uyandıktan sonra işlevini sürdürmek önemlidir. Sabahları limon suyu içmek, karaciğerinizin tam hızda çalışmasına izin vererek vücudunuzun toksinleri filtreleme yeteneğini artırır.

Limon suyu Zararlı kimyasallardan kurtulmanın en iyi yollarından biri her sabah limonlu su içmektir. Toksinleri ve zehirleri vücuttan uzaklaştırmaktan sorumlu bir organ olan karaciğer, uykunuz sırasında inanılmaz derecede aktiftir. Bu nedenle, uyandıktan sonra işlevini sürdürmek önemlidir. Sabahları limon suyu içmek, karaciğerinizin tam hızda çalışmasına izin vererek vücudunuzun toksinleri filtreleme yeteneğini artırır.

Foto - Ekinezya çayı Ekinezya sadece soğuk algınlığı durumunda alınmamalıdır. Soğuk algınlığı ile savaşmaya yardımcı olan bitkiler vücudu ideal işleyişini sokar ve ayrıca kanı temizlemeye yardımcı olur. Çalışmalar, ekinezyanın beyaz kan hücrelerinin üretimini arttırdığını göstermiştir. Bu, yabancı cisimleri, zararlı kimyasalları ve toksinleri kontrol etmek için gereklidir. Ekinezyayı tozlar, tabletler veya kökler şeklinde tüketebilirsiniz.

Ekinezya çayı Ekinezya sadece soğuk algınlığı durumunda alınmamalıdır. Soğuk algınlığı ile savaşmaya yardımcı olan bitkiler vücudu ideal işleyişini sokar ve ayrıca kanı temizlemeye yardımcı olur. Çalışmalar, ekinezyanın beyaz kan hücrelerinin üretimini arttırdığını göstermiştir. Bu, yabancı cisimleri, zararlı kimyasalları ve toksinleri kontrol etmek için gereklidir. Ekinezyayı tozlar, tabletler veya kökler şeklinde tüketebilirsiniz.

Foto - Havuç Havuç, kanın doğal temizliğinde karaciğeri harekete geçirmek için faydalı olan A, B6, C ve K vitaminleri, potasyum ve glutatyon bakımından yüksek bir içeriğe sahiptir.

Havuç Havuç, kanın doğal temizliğinde karaciğeri harekete geçirmek için faydalı olan A, B6, C ve K vitaminleri, potasyum ve glutatyon bakımından yüksek bir içeriğe sahiptir

Foto - Sarımsak Sarımsak, karaciğeri temizlemede çok etkili iki madde olan allisin ve selenyum açısından zengindir. Sarımsak tüketmek karaciğerde bulunan enzimleri harekete geçirerek toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Sarımsak Sarımsak, karaciğeri temizlemede çok etkili iki madde olan allisin ve selenyum açısından zengindir. Sarımsak tüketmek karaciğerde bulunan enzimleri harekete geçirerek toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Foto - Elma Onlarca sağlık yararına sahip olan elmalar, kan dolaşımındaki toksik maddelerin atılımına katkıda bulunur. İçerdiği pektin ve çözünür lifler sayesinde kan temizletici etkiye sahiptir. Sağlığa zararlı ağır metalleri yok etmek için mükemmeldir.

Elma Onlarca sağlık yararına sahip olan elmalar, kan dolaşımındaki toksik maddelerin atılımına katkıda bulunur. İçerdiği pektin ve çözünür lifler sayesinde kan temizletici etkiye sahiptir. Sağlığa zararlı ağır metalleri yok etmek için mükemmeldir.

Foto - Avokado Avokado genel sağlık için mükemmeldir. Kötü kolesterol seviyelerini düşürür, tansiyonun dengelenmesine yardımcı olur ve karaciğeri toksinlerden arındırdığı bilinen yüksek seviyede glutatyon içerir.

Avokado Avokado genel sağlık için mükemmeldir. Kötü kolesterol seviyelerini düşürür, tansiyonun dengelenmesine yardımcı olur ve karaciğeri toksinlerden arındırdığı bilinen yüksek seviyede glutatyon içerir.

Foto - Kişniş Kişniş, yediğiniz yiyecekler veya soluduğunuz kirli hava yoluyla kana karışan cıva ve diğer ağır metallerden vücudun kurtulmasına yardımcı olur.

Kişniş Kişniş, yediğiniz yiyecekler veya soluduğunuz kirli hava yoluyla kana karışan cıva ve diğer ağır metallerden vücudun kurtulmasına yardımcı olur.

Foto - Biberiye Biberiye, sindirim ve detoks özellikleriyle bilinir. Safra salgısını uyarır ve böylece sindirimi kolaylaştırır. Biberiye karaciğer, mide ve bağırsak rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılır. İdeal olan çay şeklinde tüketmektir. Bunun için 2 gr biberiyeyi 150 ml kaynar suda 10 dakika demleyip günde 1-2 bardak tüketin.

Biberiye Biberiye, sindirim ve detoks özellikleriyle bilinir. Safra salgısını uyarır ve böylece sindirimi kolaylaştırır. Biberiye karaciğer, mide ve bağırsak rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılır. İdeal olan çay şeklinde tüketmektir. Bunun için 2 gr biberiyeyi 150 ml kaynar suda 10 dakika demleyip günde 1-2 bardak tüketin.

Foto - Karahindiba Karahindiba güçlü bir kan temizleyicidir. Böbreklerin ve karaciğerin kendilerini arındırmasına yardımcı olur. Karahindibayı kök veya kapsül olarak alabilirsiniz.

Karahindiba Karahindiba güçlü bir kan temizleyicidir. Böbreklerin ve karaciğerin kendilerini arındırmasına yardımcı olur. Karahindibayı kök veya kapsül olarak alabilirsiniz.

Foto - Lahana Vücudunuzu doğal yollarla temizlemek için lahana kullanabilirsiniz. Lahanada bulunan güçlü antioksidanlar vücudunuza ulaştığında, kandaki toksinlerin atılmasını teşvik ederken aynı zamanda metabolizmayı harekete geçirir. Lahana gibi ıspanak ve brokoli gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler de kan temizleyicidir.

Lahana Vücudunuzu doğal yollarla temizlemek için lahana kullanabilirsiniz. Lahanada bulunan güçlü antioksidanlar vücudunuza ulaştığında, kandaki toksinlerin atılmasını teşvik ederken aynı zamanda metabolizmayı harekete geçirir. Lahana gibi ıspanak ve brokoli gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler de kan temizleyicidir.

Foto - Greyfurt Bir bardak greyfurt suyu içmek, karaciğerde bulunan detoks edici enzimleri harekete geçirmeye ve vücuda zararlı maddeleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Greyfurt Bir bardak greyfurt suyu içmek, karaciğerde bulunan detoks edici enzimleri harekete geçirmeye ve vücuda zararlı maddeleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Foto - Maydanoz Maydanoz da kanınızı temizlemenize yardımcı olur. Bu aromatik bitki, idrar söktürücü özelliğiyle idrar yoluyla toksik maddeleri ortadan kaldırır. Maydanoz bu kan temizleyici özelliği ile böbreklerin de daha iyi çalışmasına yardımcı olur.

Maydanoz Maydanoz da kanınızı temizlemenize yardımcı olur. Bu aromatik bitki, idrar söktürücü özelliğiyle idrar yoluyla toksik maddeleri ortadan kaldırır. Maydanoz bu kan temizleyici özelliği ile böbreklerin de daha iyi çalışmasına yardımcı olur.

Foto - Pancar Araştırmalar, pancarın özellikle kırmızı rengini veren pigment olan betasiyanin sayesinde karaciğer, akciğer ve cilt gibi belirli kanserlerle savaşmaya yardımcı olduğunu göstermiştir. Pancar karaciğeri uyarır ve düzgün çalışmasını sağlar.

Pancar Araştırmalar, pancarın özellikle kırmızı rengini veren pigment olan betasiyanin sayesinde karaciğer, akciğer ve cilt gibi belirli kanserlerle savaşmaya yardımcı olduğunu göstermiştir. Pancar karaciğeri uyarır ve düzgün çalışmasını sağlar.

Foto - İyi bir detoks için 5 adım Hipokrat, “Yemeğiniz tek ilacınız olsun.” demiştir. Sağlıklı beslenmenin genel sağlık için anahtar olarak kabul edilmesi yüzyıllar önce olmuştur. Yeterli ve dengeli beslenme, sağlık sorunlarını önlemek için dünya üzerindeki en güçlü ilaçtır.

İyi bir detoks için 5 adım Hipokrat, “Yemeğiniz tek ilacınız olsun.” demiştir. Sağlıklı beslenmenin genel sağlık için anahtar olarak kabul edilmesi yüzyıllar önce olmuştur. Yeterli ve dengeli beslenme, sağlık sorunlarını önlemek için dünya üzerindeki en güçlü ilaçtır.

Foto - Katı bir detoksa başlayın Bir bağımlılığı durdurmanın en iyi yolu onu tamamen bırakmaktır. Detoks, sadece 10 gün boyunca tüm bağımlılık yapan gıdaları ve kimyasalları ortadan kaldırarak yukarıdaki besinlere ağırlık vererek beslenmektir. İdeal olarak, 10 gün boyunca: - Tüm şeker türlerini, tüm un ürünlerini ve tüm yapay tatlandırıcıları kesin. - Trans veya hidrojene yağları ve işlenmiş bitkisel yağları kesin. - Konserve sebzelere, çorbalara ve etlere yaygın olarak eklenen bir lezzet arttırıcı olan monosodyum glutamattan (MSG) kaçının.

Katı bir detoksa başlayın Bir bağımlılığı durdurmanın en iyi yolu onu tamamen bırakmaktır. Detoks, sadece 10 gün boyunca tüm bağımlılık yapan gıdaları ve kimyasalları ortadan kaldırarak yukarıdaki besinlere ağırlık vererek beslenmektir. İdeal olarak, 10 gün boyunca: – Tüm şeker türlerini, tüm un ürünlerini ve tüm yapay tatlandırıcıları kesin. – Trans veya hidrojene yağları ve işlenmiş bitkisel yağları kesin. – Konserve sebzelere, çorbalara ve etlere yaygın olarak eklenen bir lezzet arttırıcı olan monosodyum glutamattan (MSG) kaçının.

Foto - - Sadece taze, gerçek ve doğal yiyecekler yiyin. - Kafein ve alkolü bırakın. Güne proteinle başlayın Her öğüne, özellikle kahvaltıya protein ekleyin. Detoks için protein gereklidir. Kan şekerini ve insülini dengelemenin anahtarıdır. Öğleden sonra yeme krizlerini ve yorgunluk nöbetlerini önlerler. Güne yumurta veya kaliteli protein içeren bir yeşil smoothie ile başlayın. Her öğünde protein için kuru yemiş, yumurta, balık, tavuk veya et tüketin.

Sadece taze, gerçek ve doğal yiyecekler yiyin. – Kafein ve alkolü bırakın. Güne proteinle başlayın Her öğüne, özellikle kahvaltıya protein ekleyin. Detoks için protein gereklidir. Kan şekerini ve insülini dengelemenin anahtarıdır. Öğleden sonra yeme krizlerini ve yorgunluk nöbetlerini önlerler. Güne yumurta veya kaliteli protein içeren bir yeşil smoothie ile başlayın. Her öğünde protein için kuru yemiş, yumurta, balık, tavuk veya et tüketin.

Foto - Sebze yiyin Sebzelerin iyi karbonhidratlar içerdiğini biliyor muydunuz? İstediğiniz kadar sebze yiyin. Özellikle brokoli, karnabahar ve lahana gibi koyu yeşil yapraklı sebzeleri tercih edin. Hindiba, turp, roka ve enginar da detoksu destekleyici sebzelerdir.

Sebze yiyin Sebzelerin iyi karbonhidratlar içerdiğini biliyor muydunuz? İstediğiniz kadar sebze yiyin. Özellikle brokoli, karnabahar ve lahana gibi koyu yeşil yapraklı sebzeleri tercih edin. Hindiba, turp, roka ve enginar da detoksu destekleyici sebzelerdir.

yeniakit

  En az 10 karakter gerekli
  Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


  HIZLI YORUM YAP

  KATEGORİNİN POPÜLERLERİ

   300x250r

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.