DOLAR 31,6013 0.09%
EURO 34,3288 -0.01%
ALTIN 2.150,210,07
BITCOIN 21229276,28%
Van
-3°

AÇIK

13:21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Hurdacılar ve Geri Dönüşümcüler kümelenmek istiyor

Hurdacılar ve Geri Dönüşümcüler kümelenmek istiyor

Tuşba Hurdacılar ve Geri Dönüşümcüler Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi yönetimi, Van Ticaret ve Sanayi Odası’nı (Van TSO) ziyaret etti.

ABONE OL
17 Mart 2022 11:24
Hurdacılar ve Geri Dönüşümcüler kümelenmek istiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ziyarette; Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Balandi, TOBB Van Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Seyhan Demir ile Tuşba Hurdacılar ve Geri Dönüşümcüler Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Abdulhadi Kaval, Başkan Yardımcıları Mevlüt Seyyahoğlu ve Cemal Aşan yer aldı.

Yapılan görüşmede; Tuşba Hurdacılar ve Geri Dönüşümcüler Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Abdulhadi Kaval ve başkan yardımcıları kooperatif olarak yaşadıkları sorunları dile getirdi. Kaval burada yaptığı konuşmada, “Yaşadığımız en büyük ve en önemli sorun, hurdacı ve geri dönüşümcü esnafının kümelenmiş bir alana sahip olmaması. Dağınık bir şekilde ve kent merkezinde hizmet veren bizler, bu anlamda mevcut üretimimizi geliştiremiyor ve çalışmalarımızı sağlıklı bir şekilde yürütemiyoruz. Bu noktada gerekli desteklerin sağlanarak kent merkezinden uzak, tüm hurdacı ve geri dönüşümcü esnafının yer aldığı bir siteye sahip olmak istiyoruz.” Dedi.

Yaşanan sorunla ilgili değerlendirmelerde bulunan Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, kümelenmiş iş alanlarına ihtiyaç olduğunu ifade etti. Başkan Takva şunları söyledi:

“Her geçen gün büyüyen ve gelişen bir şehrimiz var. Bu nedenle şehrimizde üretim yapan tüm iş kollarının kümelenmiş alanlarda hizmet vermesi gerekmektedir. Bizler Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimize alternatif modeller önerme ve hayata geçirilmesi noktasında üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Tüm iş alanlarında olduğu gibi hurdacı ve geri dönüşümcü esnafımızın da şehirden uzak bir şekilde kümelenmesi elzemdir. Esnafın büyümesi, üretimin artması ve sağlıklı bir çalışma alanı oluşturulması adına bir kümelenme modeli hayata geçirilmelidir.”

Hurdacı ve geri dönüşümcü esnafının kümelenmesi noktasında belediyelere çağrıda bulunan Takva, “Kent merkezinden uzak, ulaşımı daha rahat ve en önemlisi esnafımızın elverişli bir alanda hizmet verebilmesi adına, başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm ilçe belediyelerini duyarlı olmaya davet ediyoruz. Üretimin, ekonomik katma değerin ve istihdamın artması adına kümelenmiş alanların sayısını artırmalı ve desteklemeliyiz.” Şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

KATEGORİNİN POPÜLERLERİ

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.